• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054841733
               

     
Okuma Madalyaları
Açıklama
Mezuniyet Madalyaları
Açıklama

Madalya Nedir?

 

Madalya Nedir? Kimlere verilir?

Madalya veya diğer adıyla madalyon, savaşda başarı gösteren gazilere, yarışlarda derece alanlara  ödül , bazen de önemli bir olay dolayısıyla ilgililere hatıra olarak verilen çeşitli metallerden yapılmış bir nişandır. Madalya  verilecek özelliğe uygun tasarımlar içermektedir. Kenarları başak şeklinde olanlar, yıldız şeklinde olanlar gibi çeşitlilik arz etmektedir. Tamamı metal olan madalyalar piyasa koşullarına göre pahalı olduğu için kişiye özel tasarım yapılarak baskı uygulanmaktadır.

Tarihte ilk madalya MÖ. dördüncü yüzyılda Baş Rahip Jonathan'ın Büyük İskender'in yardımıyla İbranileri yönettiğini ve bunun karşılığında  İskender , Jonathan'a kral'ın akrabalarına onur olarak verme geleneği olan altın düğmeler gönderdi. Roma imparatorları hem askeri madalya ödülleri, hem de çok büyük madeni paralar gibi, genellikle altın veya gümüş madalyonlardan oluşan siyasi hediyeler kullandılar.

Sitemizdeki madalyalar daha çok okullarında başarı gösteren öğrenciler için tasarlanmaktadır. Özelliğine göre zamak veya demirden yapılmış olup uzun ömürlü olsun diye lak kaplama yapılmıştır.

www.madalyasepeti.com sitemizde , Öğrencilerin okuma yazma başarılarını ödüllendirmek, kitap okuma alışkanlıklarını ödüllendirmek, istikal marşını ezbere okumalarını teşfik etmek ve çeşitli alanlarda göstermiş oldukları başarılarını ödüllendirmek için özel tasarımlı madalyalar bulabilirsiniz.

 

Sitemizde alacağınız madalya başlıkları için;

Okuma bayramı madalyası, okuma madalyası, mezuniyet madalyası, ben artık okuyorum yazıyorum madalyası, Mezuniyet hatırası madalyası, mezuniyet anısı, kitap kurdu madalyası ve birçok madalya türü için özel tasarımlar mevcuttur.

   
   
   
   
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret17496